Samolot
Z Wrocławia w świat

Baza wypadowa

Wrocławia jest bardzo ciekawym miejscem i warto poświęcić trochę czasu żeby zapoznać się z jego przebogatą historią czy nie mniej interesującą współczesnością. Ale Wrocław to także doskonałe miejsce wypadowe. Dolny Śląsk to wciąż mało odkryty, a wspaniały region. Jeśli kogoś pasjonują zamki czy pałace, to znajdzie tutaj swoje Eldorado. Liczne księstwa i księstewka średniowiecza zostawiły żywy ślad swojej dawnej świetności na tych ziemiach. Jednak Wrocław czy jego bliższe okolice to nie wszystko. Nasz hostel mieści się na terenie dawnego dworca. W jego budynkach (oczywiście przystosowanych) nocują nasi goście. A jak dworzec, to podróż. I stolica Dolnego Śląska rzeczywiście stanowi doskonałą bazę wypadową do tych bliższych, ale i znacznie dalszych wojaży. Z super nowoczesnego lotniska we Wrocławiu co dzień startują dziesiątki samolotów, które chętnych zabiorą w najciekawsze miejsca świata. Wiele z tych areoplanów należy do tanich linii lotniczych. Oznacza to, że koszty takich wojaży nie są wcale oszałamiające. A kierunków w których możemy się udać bez liku. Od niedawna zresztą jeszcze więcej.

Nowe połączenia międzynarodowe…

Stało się tak ponieważ najpopularniejszy przewoźnik oferujący tanie loty czyli Ryanair uruchomił we Wrocławiu kolejne połączenia. Teraz z miasta nad Odrą dotrzemy do takich krajów jak Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Malta, Norwegia, Wielka Brytania czy Włochy. W ramach poszczególnych krajów mamy okazję zwiedzić wiele różnych miast. W Hiszpanii na przykład aż pięć z Madrytem, Barceloną czy Teneryfą na czele, a w Wielkiej Brytanii osiem. Możliwość bezpośredniego dotarcia z Wrocławia do jednej z europejskich metropolii, to niesamowita wygoda. Bez przesiadek, prędko i wygodnie. Świat znacznie się skurczył i staje przed nami otworem. Możemy poznać inne kultury, tradycje, języki, architekturę, a przede wszystkim – innych ludzi. Nic nas bardziej nie ubogaci. Do większości z tych destynacji dotrzemy dwa razy w tygodniu, a do niektórych nawet częściej. Ogółem na 20 różnych trasach samoloty będą latać 75 razy tygodniowo obsługując w 2016 roku niemal 1 200 000 pasażerów.

… i krajowe

Ale nie tylko zagraniczne stolice stają otworem przed wrocławianami. Swoje podwoje otwiera również Warszawa. Do stolicy polecimy aż 3 razy dziennie! I przy dobrych wiatrach zapłacimy za tą przyjemność 45 zł. Taniej niż niejednym pociągiem czy autobusem, a zdecydowanie szybciej. Co ciekawe Ryanair postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę. Lecąc z Wrocławia do Warszawy wylądujemy już nie tylko na peryferyjnym Modlinie, ale także na centralnym lotnisku im. Chopina czyli popularnym Okęciu. Po dotarciu na Okęcie nie musimy, jak to często ma miejsce w przypadku Modlina, bukować noclegów w hotelu, tylko bezpośrednio możemy się udać do miejsca docelowego.  Ta oszczędność czasu i pieniędzy na pewno będzie zachętą do porzucenia tradycyjnych środków transportu i przesiadki na samolot.

A może morze?

Z Wrocławia dotrzemy także w piękne miejsce letniego wypoczynku takie jak Malta czy Grecja. Śródziemnomorskie plaże, ciepłe słońce, piękna przyroda i błękitna woda. Czego chcieć więcej? I dotrzemy tam za na prawdę małe pieniądze. A do wszystkich tych miejsc ruszymy właśnie z Wrocławia. Warto tu przyjechać, zostać na kilka dni w naszym hostelu, pozwiedzać miasto, a potem ruszyć w dalszą podróż. Na zwiedzanie świata.

AUTOR: Radosław Szczot

KATEGORIA:

TAGI:

Dodaj komentarz

  • (will not be published)