The World Games Wrocław 2017 – Sportowa Impreza Roku

Wrocław jest dużym, nawet jak na europejskie standardy miastem. Śmiało można go nazwać wielokulturowym miastem spotkań i największych międzynarodowych wydarzeń. Nie może więc dziwić, że to właśnie Wrocław został gospodarzem Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich 2017.

W ciągu dwóch lipcowych tygodni stolica Dolnego Śląska zanurzy się w atmosferę wielkiego święta sportu. Jednocześnie po raz pierwszy Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbędą się w Polsce. THE WORLD GAMES to międzynarodowa impreza, która rozgrywa się nieprzerwanie od 1981 roku z częstotliwością raz na 4 lata.

W pierwszych Igrzyskach w Santa Clarze (USA, Kalifornia) wzięło udział 1 265 sportowców, którzy rywalizowali w 18 dyscyplinach sportowych. Od tamtego czasu program THE WORLD GAMES rozszerzył się więcej niż dwukrotnie. W ramach igrzysk rywalizują sportowcy w dyscyplinach uznanych przez MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski), które jednakże nie wchodzą do programu Igrzysk Olimpijskich.

W tym roku w Igrzyskach we Wrocławiu weźmie udział ok. 4 tysięcy sportowców ze 100 krajów, którzy będą rywalizować w ponad 30 dyscyplinach! Między innymi będzie to żużel, futbol amerykański, kickboxing czy wioślarstwo halowe. Wszystkie dyscypliny sportowe, jakie biorą udział w Igrzyskach można znaleźć na oficjalnej stronie The World Games https://theworldgames2017.com/co-to-jest-twg2017/dyscypliny/ .

Ceremonia uroczystego otwarcia odbędzie się na Stadionie Wrocław 20 lipca. Wiemy już, że obejrzy je komplet 40 tysięcy widzów, którzy będą świadkami niezwykłego show.
Ceremonię Otwarcia przygotowało ponad 400 artystów orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki. Na żywo przed wrocławską publicznością zagrają takie muzyczne gwiazdy, jak „Radzimir „Jimek” Dębski, Steve Nash&Turntable Orchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon, czy BeMy. Będzie również mistrz świata DJ-ów z siedmioma wicemistrzami świata, pojawią się mistrzynie sambo i wrocławskie cheerleaderki. Jest to oczywiście tylko mała część gwiazd, które będzie można zobaczyć i usłyszeć w lipcu! Ceny biletów zaczynają się już od 10zł!

Jednocześnie na placu Wolności obok Narodowego Forum Muzyki (około 500 m od naszego hostelu) zostanie zainstalowana Strefa Kibica. W The World Games Plaza, bo tak się będzie oficjalnie nazywać, ulokowano już wielkie telebimy na których można będzie śledzić rywalizację sportowców. Na otwarciu w dniu 21 lipca na dużej scenie zagra zespół Kult. W kolejne dni usłyszymy między innymi Grubsona, Electro Acoustic Beat Sessions, Vavamuffin, czy Dawida Kwiatkowskiego i Paule & Karola. Na mniejszej scenie zabawiać publiczność będą didżeje.

Koncerty w strefie kibica:

21.07, g. 20.00, KULT

22.07, g. 20.00, TNBC, Dawid Kwiatkowski

23.07, g. 20.00, Girls On Fire, Paula & Karol

24.07, g. 20.00, Hoodoo Band

25.07, g. 20.00, Grubson

26.07, g. 20.00, Kaufland Athletes’ Party – Chase & Status

27.07, g. 20.00, Electro Acoustic Beat Session (gościnnie Waldemar Kasta, Bitamina i Hades)

28.07, g. 20.00, Joint Venture Sound System, Vavamuffin

29.07, g. 20.00, Rebeka

30.07, g. 21.00-23.00 – Ceremonia Zamknięcia Igrzysk

Nie przegapcie największej sportowej imprezy tego roku!

AUTOR: Krzysztof Tomczyk

KATEGORIA:

TAGI:

Dodaj komentarz

  • (will not be published)