Ptasznik na Świebodzkim

Bez paniki

Tytuł tego wpisu nie kłamie. Na dworcu Świebodzkim, w którym mieści się również nasz hostel zaroiło się od różnych egzotycznych stworzeń. Pośród nich poczesne miejsce zajmuje budzący grozę pająk ptasznik. Jego imię nie wywołuje raczej pozytywnych skojarzeń (chyba, że u pasjonatów tego typu zwierząt). Wielki, jadowity, włochaty. Dla większości ludzi jeden z nocnych koszmarów. Nie ma się jednak czego bać. Nie jest to niekontrolowana inwazja gadów, pająków i innych ciekawych gatunków, ale wystawa zwierząt egzotycznych. Potrwa do najbliższej niedzieli. Kończy się w dzień walentynek więc, to doskonała okazja żeby zabrać swoją ukochaną na pokaz 140 różnych gatunków pająków. Na pewno będzie, to dla niej niezapomniane przeżycie. Jeśli któryś z panów czytających nasz wpis zdecydowałby się na taki karkołomny pomysł, to śpieszymy poinformować, że wystawa czynna jest w godzinach od 10 do 17, a więc prawie cały dzień.

Dla wszystkich

Do tej pory wystawa cieszyła się jednak największą popularnością nie wśród kobiet, ale wśród rodzin z dziećmi. Oczywiście największy zachwyt kontakt z potwornymi pająkami wywoływał wśród najmłodszych wrocławian. Większość z nich pierwszy raz w życiu mogło wziąć do ręki pająka czy skorpiona. Dzieciom podoba się „futerko” ptasznika i zazwyczaj podobne stwory nie wzbudzają u nich żadnego lęku. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszyły się także węże. Wbrew obiegowym opiniom ich skóra wcale nie jest „oślizgła”. Są w dotyku ciepłe i całkiem przyjemne. Gwiazdą wystawy jest oczywiście pająk ptasznik o wdzięcznym imieniu Emilia. Szef wystawy ZOO Team, która jest organizatorem tego rzadko spotykanego eventu, zapewnia, że choć ten pająk wygląda groźnie i rzeczywiście jest jadowity, to jego ukąszenie nie wywoła większych skutków niż użądlenie przez osę. Można je bezpiecznie brać do ręki, z czego odwiedzający wystawę chętnie korzystają. Przynajmniej Ci odważniejsi. Dla tych mniej śmiałych istnieje alternatywa. Oprócz węży, pająków i różnego rodzaju jaszczurek swoją obecnością zaszczycają nas także nieco zwyczajniejsze i bardziej przystępne zwierzątka takie jak żółw, jeż czy.. królik. Ten ostatni jest wybitnie nieegzotyczny, ale i tak znajduje wielkich fanów. To jedno z bardziej przyjemnych zwierząt jakie możemy sobie wyobrazić więc wcale nas to nie dziwi. Oczywiście ze wspomnianymi okazami fauny można zrobić sobie zdjęcie. Będzie to nie lada pamiątka, którą będziemy mogli chwalić się przed znajomymi. Co bowiem bardziej dowiedzenie naszej odwagi niż pająk ptasznik na ręce?

Hostel Świebodzki tuż obok

Wstęp na wystawę nie należy do szczególnie drogich. Dziesięć złotych zapłacą dzieci, dwa złote więcej uczniowie, emeryci i renciści, a piętnaście złotych wyniesie ta przyjemność dorosłych pracujących. Za 35 zł obejrzymy wystawę całą rodziną. Mieści się ona tuż obok naszego hostelu. Jeśli więc planowałeś odwiedzić Wrocław, to jest to dobry moment. Przyjedź, zwiedź miasto, zatrzymaj się w samym jego centrum, a przy okazji zapoznaj swoje dzieci z egzotycznymi zwierzętami. Same profity. Świebodzki Hostel zaprasza w swoje skromne progi. Nasze nowe pokoje, w pięknym XIX wiecznym budynku, przystępne ceny i doskonałe położenie na mapie miasta zapewnią Ci niezapomniane chwile z pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Skorzystaj z naszej oferty już dziś.

AUTOR: Radosław Szczot

KATEGORIA:

TAGI:

Dodaj komentarz

  • (will not be published)