Kolejkowo
Jedyna taka w Polsce

Jedyna taka w Polsce

Wiecie, że we Wrocławiu mieści się największa makieta kolejowa w Polsce? Jeśli do tej pory nie wiedzieliście, to już wiecie. W szybkim tempie stała się ona jedną z największych atrakcji naszego miasta. Odwiedzają ją ogromne rzesze zainteresowanych nie tylko kolejnictwem, ale modelarstwem zarówno wrocławian jak i turystów. Imponuje swoimi rozmiarami, rozmachem, pomysłowością, a przede wszystkim starannością wykonania i dbałością o najmniejsze detale. Z wizyty w tak przyjemnym miejscu cieszą się nie tylko Ci najmłodsi, ale także nieco starsi. Niech panowie otwarcie się przyznają – kto za młodu nie chciał mieć modelu jeżdżącej kolejki? Bardzo często te młodzieńcze pragnienia odżywają i możemy w Kolejkowo podziwiać ojców ze swoimi pociechami równie rozentuzjazmowanych co ich potomstwo.

Wyjątkowa

Kolejkowo powstało z pasji jego twórców. Zaczęło się od Wrocławia, ale obecnie możemy tam podziwiać cały Dolny Śląsk z jego najciekawszymi zakątkami. Odwzorowano zarówno życie w dużym mieście, małych miasteczkach jak i urokliwych wsiach. Jak całość przedstawia się w liczbach? Kolejkowo to – 260 metrów kwadratowych powierzchni makiety (sic!), 430 metrów torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 45 samochodów, 162 budynki (w tym liczne i doskonale odwzorowane budowle w jakiś sposób ważnego dla naszego regionu), 1600 postaci ludzkich i niezliczona ilość różnego rodzaju mostów, tuneli, akwenów wodnych, a na dodatek cały ten świat w miniaturze podlega zmianom w czasie. Nie tylko jest nieustannie rozbudowywany, dodawane są do niego nowe elementy, ale jego twórcy zadbali nawet o taki detal by zmieniały się w nim pory dnia. Możemy więc podziwiać Kolejkowo zarówno za dnia jak i w nocy.

Nasi sąsiedzi

A w tym wszystkim najlepsze jest to, że Kolejkowo mieści się… w tym samym budynku co nasz hostel. Mamy oczywiście na myśli jeden z najpiękniejszych gmachów Wrocławia, dawny Dworzec Świebodzki przy placu Orląt Lwowskich. 800 metrów od rynku, w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. Ten zabytkowy obiekt rodem z XIX wieku sam w sobie wart jest zobaczenia. My oferujemy nie tylko możliwość aby zobaczyć go od wnętrza, aby zatrzymać się we Wrocławiu w atrakcyjnej cenie, aby mieć blisko do wszystkich części i atrakcji miasta, aby zejść w kapciach i szlafroku do Kolejkowo. Oferujemy także doskonałą obsługę, sprawdzonej i rzetelnej firmy. Wypróbuj nas i ciesz się pobytem we Wrocławiu już dzisiaj!

AUTOR: Radosław Szczot

KATEGORIA:

Dodaj komentarz

  • (will not be published)